Hytech Slide Hijyen Kontrol Kiti

Hytech Slide Hijyen Kontrol Kiti
Ürün Kodu: Hytech Slide

Ürün Adı: Hytech Slide Hijyen Kontrol Kiti

Ürün Linki: https://www.okuldunyasi.com/hytech-slide-hijyen-kontrol-kiti/

 

Hytech Slide Hijyen Kontrol Kiti Detayları

Hytech Slide mikrobiyolojik analizler için tüm yüzeylerden besiyeri teması ile analizi gerçekleştirebilen bir üründür. Personel, ekipman, katı sıvı tüm yüzeylerden örnek alabilmesi mümkündür. Tek bir kit ile iki farklı analizi pratik bir şekilde yapmak üzere tasarlanmıştır. Her türlü yüzey ortamından, katı veya sıvı materyaller rahatlıkla çalışabilirsiniz. Taşınması kolay, kullanımı pratiktir. Test sonuçlarının değerlendirilmesi için özel bir mikrobiyoloji bilgisi gerektirmeyen bu kit, hijyen kontrolleri, hijyen denetimi ve HACCP uygulamaları için vazgeçilmez bir üründür.

Hytech Slide’ ın iki yüzeyine aynı veya farklı besiyerleri dökülebilir. Böylece birden fazla mikroorganizma analizi tek bir kit ile yapılabilir. Hytech Slide’ ın bir kutusunda 10 adet ürün bulunmaktadır. Her bir Hytech Slide’ da 2 adet besiyeri bölgesi bulunur. 2 yüzeyi de 1 cm² lik 10 adet bölgeye bölünmüştür. Böylece sonuçlar istenirse 10 cm² de sayı olarak, istenirse yoğunluk şeklinde verilebilir.

10 – 25 °C sıcaklık arasında ürünlerin taşınması tavsiye edilir. Optimum saklama sıcaklığı 15 °C dir. Sürekli olarak üst veya alt sınırdaki sıcaklık aralığında bulunması uygun değildir.

Seçenekler

  • Personel hijyen kontrolü için BPA/ECC(Bir tarafında S.aureus diğer tarafında E.coli+koliform için uygun besiyeri bulunur)
  • Yüzey ve alet-ekipman hijyen kontrolü için ise PCA/ECC (bir tarafında toplam bakteri, diğer tarafında E.coli+koliform için uygun besiyeri bulunur)

İçindekiler

  • 10 adet x Hytech Slide Analiz Tüpü
  • 1 adet x Açıklama Kitapçığı

Kullanım Alanları

Hytech Slide hijyen kontrolüne ihtiyaç duyulan pek çok sektörde kullanılmaktadır. En yoğun kullanım alanları; gıda, su, ilaç ve kozmetik firmaları olup; sıklıkla gıda reyonlarında, havuz ve kaplıca sularında, yemekhaneler, hastane ve muayenehanelerde kullanılmaktadır. Personel, alet-ekipman ve yüzey hijyen kontrollerinde vazgeçilmez bir yardımcı olan Hytech Slide ile ürününüze bulaşabilecek mikroorganizmaların kaynaklarını tespit edebilir ve ürünlerinizi mikroorganizma kontaminasyonundan koruyarak, raf ömürlerini uzatabilirsiniz.

Uygulama Şekli

Uygulama için Hytech Slide’ ın kapağı çevrilerek açılır ve Hytech Slide tüpten dışarı çıkartılır. Hytech Slide uygulanacağı yüzeye hafifçe bastırılarak temas ettirilir. 90 derece kıvrılabilen yapısı sayesinde, uygulanması zor, eğimli ve dar yüzeylerde bile besiyeri yüzeyle temas eder.

Uygulama Şekli

Sıvı örnekler için Hytech Slide’ı sıvıya bir kez daldırıp çıkarmanız yeterli olacaktır. Besiyeri yüzeyiyle temas ettikten sonra tekrar tüpe yerleştirilerek kapağı kapatılır, dik şekilde inkübasyona bırakılır.

İnkübasyon Süresi

Bakteriler için; 37 C’de 24-48 saat, Küf ve Maya için; 25 C’de 72-120 saat etüvde inkübasyona bırakılır. İstediğiniz analize göre inkübasyonu gerekli koşulları sağlayan oda şartlarında yapabilirsiniz.

İnkübasyon Süresi

Üreme Şekilleri


SHOWROOM & LOJİSTİK

Merkez Ofis

Uzunçiftlik Mh. Hasan Paşa Cd. Türkoğlu sk. No: 1/1A Kartepe – Kocaeli / Türkiye
0850 302 94 50


www.yenilab.com

info@yenilab.com

MÜŞTERİ HİZMETLERİ

Pazartesi-Cuma: 08:30-18:00
SOSYAL AĞLAR

Bizi Takip Edin

Bizi sosyal medyadan takip ederek yenilik ve kampanyalardan anında haberdar olun.